Що таке ринопластика?
Ринопластика – вид пластичної операції по зміні форми носа для відновлення дихання або з естетичних міркувань. Це втручання вважається одним з найскладніших в пластичної хірургії через високе кровопостачання органу, великої кількості нервових волокон, індивідуальних особливостей хрящів (закрема великої кількості хрящової тканини). Тому ринопластика носа вимагає майстерності хірурга і згуртованої роботи всієї команди клініки – від хірурга до терапевта, анестезіолога і лікаря-реабілітолога, який займається закріпленням результату, створеного пластичним хірургом.

Показання

  • утруднене дихання;
  • викривлена ​​носова перегородка;
  • порушення гармонії пропорцій особи (асиметрія, вроджена естетична особливість форми);
  • травма носа.

Протипоказання

  • ЛОР захворювання в гострій формі;
  • вік до 18 і після 60 років;
  • вагітність, лактація;
  • хвороби ендокринної системи;
  • ВІЛ, туберкульоз;
  • онкологія;
  • патології серцево-судинної системи;
  • порушення згортання крові.

Яких результатів вдається досягти за допомогою ринопластики?

Операція дозволяє відкоригувати розміри або створити нову форму носа, виправити викривлення носової перегородки, відновити нормальне дихання.

Можливі ускладнення

Хірургічне зменшення носа – одна з найскладніших оперативних втручань. Тому хірурги рекомендують пацієнтам добре подумати, чи варто йти на процедуру, якщо немає проблем з диханням або серйозних фізичних вад, недоліків.

Чим небезпечна ринопластика? Бувають післяопераційні ускладнення: гематоми, рубці, деформація носа, кровотечі, інфекції.

Причини появи проблем

  1. Неправильні дії хірурга
  2. Порушення пацієнтом рекомендацій в ході реабілітації.
  3. Особливості організму пацієнта. Є таке поняття, як індивідуальна реакція, наприклад, прихована схильність до алергії, пам’ять тканин, коли всупереч майстерності хірурга і при дотриманні всіх рекомендацій з реабілітації пацієнтом результат ринопластики далекий від ідеалу.

Авторська методика ринопластики

У клініці ANACOSMO ринопластику в Києві проводить провідний хірург клініки Павло Денищук. За авторський підхід, який гарантує безпечний і тривалий результат, Павла Андрійовича регулярно запрошують виступати з доповідями і ділитися досвідом власної техніки ринопластики на конференції пластичної хірургії в ЄС, Японію і США.

В ході підготовки до операції доктор практикує 3D моделювання на основі фотографій пацієнта анфас і профіль. Це допомагає показати очікуваний результат, узгодити його з пацієнтом. Бути пацієнтові впевненим, що лікар розуміє, який результат хоче пацієнт.

Павло Денищук на вибір застосовує такі методи ринопластики:

  • відкритий – класичний метод. Хірург отримує повний доступ до носа пацієнта. Переваги: ​​повний доступ до внутрішніх структур носа, хірургу простіше проводити операцію. Недоліки: залишаються рубці в області колумелли, більш тривала і некомфортна для пацієнта реабілітація.
  • закрита – новий метод, яким володіють далеко не всі хірурги, оскільки він більш складний у виконанні. Це так звана органозберігаюча операція, не порушується цілісність шкіри, відсутні рубці на шкірі, хірург робить менше розрізів. Авторська методика Денищука – вдосконалена закрита ринопластика (одночасна корекція зовнішнього і внутрішнього носа з мінімальним реабілітаційним періодом). Переваги: ​​швидке відновлення (найчастіше – відсутність синців), відсутність рубців.

Кожен метод ринопластики має свої показання. У якихось випадках лікар може порекомендувати відкритий метод, в інших – закритий. Найчастіше пластичний хірург Денищук проводить закриту ринопластику. Але, коли пацієнти звертаються з тяжкими травмами носа або з проханням провести вторинну операцію, – відкритий. Важливо: хірург довинен володіти двома техніками, щоб підібрати для пацієнта саме ту, яка буде краще в його індивідуальному випадку.

Як підготуватися?

Сезон – не має значення для проведення операції. Що стосується жінок, то доктор Денищук робить ринопластику за 5 днів до або 5 днів після закінчення менструації. Це дозволяє мінімізувати появу синців під час операції.

За 2 тижні до операції пацієнт проходить обстеження (КТ тканин носа, ЕКГ, біохімічний та загальний аналіз крові, флюорографія, аналіз на гормональний фон і обстеження у гінеколога для жінок). У цей період клієнт перестає приймати антикоагулянти та інші препарати (прийом будь-яких препаратом перед операцією можливий тільки за погодженням з оперують хірургом). Кращим пацієнтам обов’язково потрібно відмовитися від сигарет і тютюну, не брати алкоголь. Всі ці погані звички негативно впливають на кровообіг, а порушений кровообіг погіршує живлення тканин після операції, сповільнюючи відновлення і загоєння.

Доктор Денищук наполягає, що за 2-4 тижні до операції не можна засмагати, відвідувати солярії. Це може стати причиною появи небажаної гіпо або гіперпігментації в області оперативного втручання на обличчі.

А, навпаки, щоб прискорити загоєння і мінімізувати видимість можливих розрізів на шкірі, рекомендується за тиждень до операції пройти процедуру плазматерапіі Ендорет (внутрішньошкірні ін’єкції власної плазми пацієнта, збагаченої факторами зростання з відновлюючий ефект, в область проведення операції).

За 10 годин важливо відмовитися від прийому їжі і води. Це пов’язано з майбутнім загальним наркозом.

Як проходить реабілітація?

Відновлення можна умовно поділити на декілька етапів:

  1. Накладення полімерної пов’язки на ніс (сучасний аналог гіпсової пов’язки) відразу після операції і активні відновлювальні процедури з реабілітологом протягом 2-х тижнів після операції. Огляди хірурга і реабілітаційні процедури (мікроструми, мезотерапія, п’явки тощо). В перші тижні проводяться кожні кілька днів. На 10-й день з носу повністю видаляються сплінти, які весь цей час допомагали комфортно дихати пацієнтові.
  2. Через два тижні – видалення полімерної пов’язки. Саме в цей час Ви зможете вперше побачити нову форму Вашого носа.
  3. Хрящі і тканини повністю заживуть через рік. Протягом цього часу Ви раз на місяць відвідуєте хірурга для контролю загоєння і закріплення нової форми носа.

Для нормального загоєння протягом першого місяця доктор Денищук рекомендує спати тільки на спині з підкладенням високих подушок, не нервувати, приймати мультивітамінні препарати, повноцінно дрібно харчуватися 5-6 разів на день. Не бажано напружувати очі (не читати, не дивитися телевізор, багато не працювати за комп’ютером). Це дозволить мінімізувати напругу на кругові м’язи очей і в результаті – набряклість після операції пройде швидше.

Щоб загоєння пройшло ідеально і не виникли ускладнення. пацієнтам заборонено в відновлювальний період:

  • сякатися 2 місяці;
  • займатися спортом 3 місяці;
  • курити, приймати алкоголь;
  • ходити в сауни, лазні 3 місяці
  • засмагати, відвідувати солярії 6 місяців;
  • приймати ліки без попередньої консультації з пластичним хірургом.
Записатися на консультацію