Операція зі збільшення молочних залоз кілька років тому стала найпопулярнішою пластичною маніпуляцією, згідно з даними ISAPS (Міжнародної асоціації пластичної естетичної хірургії). Аугментаційна мамопластика дозволяє змінити форму і об’єм молочних залоз, скорегувати вікові або вроджені нюанси, повернути впевненість у собі.

Показання
Операція зі збільшення молочних залоз за допомогою імплантів проводиться у випадках:

  • «спустошення», втрата об’єму і форми грудей через вагітність або в наслідок різкого схуднення;
  • недорозвинені грудні залози;
  • сильно виражена асиметрія. Молочні залози можуть відрізнятися на розмір і більше через вроджені аномалії або через наслідки грудного вигодовування;
  • вікове опущення грудей (птоз молочної залози);

Нерідко маммопластику роблять пацієнткам, які перенесли видалення молочних залоз при лікуванні онкології.

Протипоказання

  • вік до 18 років;
  • вагітність на будь-якому терміні;
  • менструація в момент проведення операції;
  • період лактації або якщо після її завершення пройшло менше 6 місяців;
  • цукровий діабет в загостренні;
  • незакінчене лікування новоутворень молочної залози;
  • онкологічні захворювання (при наявності доброякісних пухлин у грудях спершу проводиться їх лікування);
  • захворювання, пов’язані зі згортанням крові;
  • прийом антикоагулянтів;
  • склеродермія, вовчак.

Яких результатів вдається досягти за допомогою збільшення грудей
Збільшення грудей дозволяє отримати гарну форму і об’єм грудей (найбільш популярний розмір – 3), підтягти молочну залозу. Зробити «стоячими» груди, сексуальними, підняти верхній полюс грудей або, за бажанням, підкреслити природність грудей (зробити каплеподібну форму), використовуючи спеціальний імплант. Така процедура дозволяє жінці відчути себе впевненою, бажаною, сексуальною.

Можливі ускладнення
Важливо ретельно поставитися до вибору клініки і пластичного хірурга, щоб уникнути ускладнень через лікарську помилку або індивідуальні особливості організму:

  • гематоми і болючість. Ускладнення виникає через порушення правил реабілітації. Різкий рух або нехтування компресійним трикотажем призводить до скупчення крові в зоні установки імпланта. Великі гематоми прибираються за допомогою операції, невеликі – спеціальними мазями;
  • капсулярна контрактура. Хоча імпланти виготовлені з самого інертного матеріалу (силікону), але організм може індивідуально зреагувати на чужорідне тіло. Симптоми: тяжкість у грудях, болючість при різких рухах;
  • ефект «бабл-дабл». На грудях створюється подвійна складка, оскільки імплант опускається нижче, ніж місце, куди його встановлювали. Це відбувається через індивідуальні особливості розміщення субмамарної складки під грудьми або бажання використати імплант більше, ніж рекомендовано. Також таке ускладнення може виникнути через порушення реабілітаційного періоду – пацієнт не носить компресійну білизну для фіксації імпланта в потрібному положенні і місці, займається спортом, піднімає важкі предмети, зміщуючи імплант.
  • асиметрія. Сюди не відноситься легка асиметрія, яка вважається нормою і непомітна. Спровокувати асиметрію (опущення або зсув імпланта) можуть активні заняття спортом, особливо навантаження на великий грудний м’яз, відмова від компресійного білизни відразу після операції. Усунути асиметрію можна тільки за допомогою операції;
  • порушення чутливості ареоли. Ускладнення виникає найчастіше при застосуванні методу способу установки імплантів через ареолу. Втрата чутливості часто відновлюється протягом 6-12 міс. Якщо цього не відбулося, в такому випадку рекомендується процедура плазматерапії (ін’єкцій з власної плазми, збагаченої факторами росту);
  • великі рубці. Це ускладнення – індивідуальна реакція організму або недостатній досвід хірурга, яка частіше трапляється у пацієнтів, схильних до утворення келоїдних рубців. Для уникнення розростання сполучної тканини пацієнтам рекомендують носити спеціальні силіконові накладки і користуватися розгладжують кремами.

Хірург Павло Денищук нагадує, що куріння в рази збільшує ризик ускладнень після маммопластики. Тому мінімум за 2 тижні до дня втручання слід повністю відмовитися від куріння.

Підготовка до операції

  • за 2 тижні до дати операції відмовитися від куріння і прийому алкоголю. Це дозволить уникнути ускладнень у вигляді гематом і некрозів;
  • за тиждень до операції зробити ЕКГ, УЗД залоз, здати аналізи крові, побувати на консультації у пластичного хірурга та терапевта, пройти огляд у гінеколога.

За 10 годин до операції перестають приймати їжу. Вранці перед маммопластику не можна їсти і пити.

Як проводиться операція
Щоб результат збільшення грудей імплантами максимально задовольнив запит клієнтки, хірург Павло Денищук в ході консультації:

  1. Погоджує бажаний розмір майбутнього бюста. 1 розмір грудей – імплант об’ємом 150-200 мл.
  2. Замірює товщину підшкірно-жирової клітковини.
  3. Робить заміри грудей (міряється відстань між грудьми. Норма – 1,5-2 см).
  4. Проводить вибір розміру та форми за допомогою сайзерів.

При маммопластиці хірурги застосовують різні види імплантів:

  • по висоті. Високі підбирають високим пацієнткам, низьки – низьким;
  • за профілем (виступом): низький (анатомічний), середній (анатомічно-високий), високий (круглий).

В день операції після того, як пацієнтку підготували і дали їй загальний наркоз, починають встановлювати силікон. Для цього існують такі методи:

  • установка імпланта під залозу. Це найпростіший і фізіологічний метод. Силікон укладають під залозу. Метод застосовують для жінок з великою кількістю підшкірно-жирової клітковини. Переваги: ​​підходить для корекції опущеною залози, має короткий період реабілітації;
  • установка імпланта під м’яз. Найпопулярніший метод корекції форми і розміру молочної залози. Переваги методу: можна відкоригувати форму грудей у ​​культуристок задля згладження контурів імпланту;
  • установка імпланта під фасцію великого грудного м’яза. Переваги: ​​не порушується цілісність м’язи, не помітні контури імпланта. Також цей спосіб підходить пацієнткам з невираженою підшкірно-жировою клітковиною.

Як проходить реабілітація
Відразу після оперативного втручання у пацієнток бувають набряки, оніміння або гіперчутливість ареоли і соска, асиметрія грудей. Це нормальна реакція організму на процедуру. При носінні компресійного білизни набряк проходить протягом 1-2 тижнів, оніміння або гіперчутливість, асиметрія – за місяць.
На 2-3 добу після маммопластики (в залежності від складності операції) пацієнтку виписують додому. На 3, 5, 7,10 день вона приходить для перев’язок. Якщо загоєння проходить нормально, то через тиждень-півтора після операції знімають шви.
Головна рекомендація в період реабілітації – відмова від фізичних навантажень на плечовий пояс протягом 6 тижнів. Також заборонено спати на животі.
Весь період загоєння, з першого дня після операції, жінка з імплантами носить спеціальну компресійну білизну, яку не знімають навіть на ніч. Це необхідно для підтримки грудей в правильному положенні, профілактики ускладнень (асиметрія, гематоми).

Після збільшення грудей заборонено:

  • травмувати груди;
  • відвідувати масажиста без спеціальних валиків. У положенні лежачи на животі пацієнтка з силіконовими імплантами повинна попросити два валика, які встановлюються під грудьми і над грудьми;
  • не рекомендується спати на животі;
  • неправильно тренуватися (робити великі навантаження на плечовий пояс, нерівномірні навантаження на плечовий пояс). Непомірне навантаження на плечовий пояс і великий грудний м’яз можуть змістити імплант.

Чому хірург Павло Денищук?
Зібльшення грудей в клініці ANACOSMA проводить Павло Денищук, хірург з 30-річним досвідом, автор міжнародних наукових патентів і ноу-хау в області пластичної хірургії. Лікар веде свій ютуб-канал, де докладно розповідає про всі тонкощі операції по збільшенню молочних залоз.

Записатися на консультацію